O nás

Spoločnosť LIGHT Spectrum, s. r. o. bola založená ako slovenská spoločnosť v roku 2002 za účelom zastúpenia značky General Electric v odbore osvetľovacej techniky. Bohaté obchodné a technické skúsenosti so značkou boli prenesené z dlhoročnej praxe predchádzajúceho zastúpenia značky. Významným krokom vo vývoji spoločnosti bolo rozšírenie odboru svetelnej techniky o odbor prístrojov a zariadení nn v roku 2004. V tejto oblasti je zastúpená značka General Electric v plnej sortimentnej skladbe. Od roku 2004 sme aj držiteľom certifikátu akosti ISO 9001, čo je ďalším dôležitým ukazovateľom kvality práce našej spoločnosti a zárukou pre partnerov. V záujme poskytovania komplexných služieb zákazníkom sa vytvoril prirodzený vzťah aj s významným tuzemským výrobcom svietidiel značky OMS, spočívajúci v distribúcii a technickej podpore výrobkov. Neskôr sa sortiment spoločnosti rozšíril aj o značku Sylvania.

Spoločnosť LIGHT Spectrum pôsobí na celom území Slovenskej republiky s obslužnými centrami v Bratislave a v Košiciach. Naši zamestnanci majú bohaté skúsenosti zo slovenského trhu, so službami pre zákazníkov, kde prioritnými hodnotami sú stálosť partnerských vzťahov, odborná a dochvíľna obsluha v celom sortimente na jednom mieste, informovanosť zákazníkov i dostupnosť rôznych foriem predaja. Osvojili sme si formy a spôsoby uspokojenia náročných požiadaviek zákazníkov v priebehu dlhoročného pôsobenia. Obchodujeme s významnými značkami General Electric, OMS a Sylvania, ktoré sú všeobecne známe slovenskej odbornej, ale i laickej verejnosti. Od roku 2016 sme náš sortiment rozšírili aj o novú značku INESA. Výrobky týchto značiek slúžia v domácnostiach, obchodných a priemyselných priestoroch pri osvetľovaní, riadení a ovládaní elektrických systémov.

Našou cieľovou skupinou sú priemyselné podniky, ich výrobné a skladové haly, športoviská, zdravotnícke či školské zariadenia. Naše schopnosti, skúsenosti a produkty z nášho širokého portfólia vkladáme do svetelno-technických výpočtov a návrhov osvetlenia už pri tvorbe projektov s projektantmi, kde sme pre nich odbornou podporou. Vďaka nášmu aktívnemu prístupu dokážeme zabezpečiť pre investora ideálne riešenie, ktoré bude nielen technicky, ale najmä ekonomicky najvýhodnejšie. Naše technické riešenia sa najčastejšie premietajú v úsporách elektrickej energie, a to vďaka inteligentnému plne automatizovanému systému riadenia, ktorým dokážeme zabezpečiť komfort, ale najmä rýchlu návratnosť investícií, o čom svedčia už mnohé zrealizované zákazky a spokojní významní investori ako napr. Whirpool Slovakia s.r.o., Poprad, Ekoltech s.r.o., Fiľakovo; Donghee Slovakia s.r.o., Žilina; ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o., Poprad; Hotel Sheraton (Eurovea Bratislava); Nemocnica Prešov a iní. Navyše, za takéto riešenie aj plne zodpovedáme a ručíme. Naše výsledky poukazujú na neustály rast predaja a rozširovanie aplikačných oblastí o čom svedčí, že našim zákazníkom ponúkame riešenie na kompletnú projekciu, realizáciu a konštrukciu osvetlení. Klienti u nás nájdu širokú škálu služieb, a to od konzultácie, návrh riešenia, cez prepočet úspornosti LED verzus klasické svetelné zdroje,  tvorbu elektro-projektu, realizácie diela na kľúč až po servis.

V rámci LIGHT Spectrum s. r. o. pôsobia dve divízie v dvoch lokalitách.

Divízia Lighting

má svoje prevádzky v Bratislave a Košiciach

Divízia Power Controls

má svoje prevádzky v Bratislave a Košiciach

Divízia OEM služieb

má svoje prevádzky v Bratislave

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Dobra komunikacia Vysoka odbornost Ochota personalu

Overený zákazník,

Rychlost, ochota poradit, cena

Overený zákazník,

Super rýchle. Ďakujem.

Overený zákazník,